Skarlet Albert

Kuchnia bałkańska (wydanie 2)

Okładka
Kuchnia to miejsce, które tworzą ludzie. Potrzeba gry zmysłów, zapachów, kolorów, ale też odpowiednich proporcji i wyczucia estetyki. Kuchnia bałkańska potrafi zaskoczyć kompozycją dobranych składników, ale i tradycjami, które rządzą się w niej na trochę innych zasadach niż u nas, bo np. tradycyjnego bałkańskiego, faszerowanego karpia przygotowuje się już na dzień Św. Mikołaja. W tym dniu ludzie ubierają choinki, przygotowując się mentalnie i duchowo do Świąt. W tej książce znajdziecie na wstępie przepisy na tradycyjne potrawy świąteczne, zarówno na Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc. Każdy rozdział poprzedzony jest odpowiednią dawką ciekawostek.
Mnie najbardziej urzekły opowieści z kawą, jako głównym napojem mieszkańców Bałkanów oraz niesamowicie aromatyczna, słodka i wyróżniająca się wyjątkowo ciekawą konsystencją szarlotka w stylu retro, którą miałam okazję upiec i spróbować.
Zatem, nie mam wątpliwości, by polecić Wam książkę, która potrafi urzec od pierwszych stron. Taka jest i taka powinna być kuchnia. Nie tylko miejscem, ale daniami przygotowywanymi prosto z serca, a jednocześnie zdrowymi i wzbudzającymi ciekawość. Polecam całym sercem! (Agnieszka Krizel „Recenzje Agi”)
Książka jest dostępna w wersji elektronicznej i papierowej (www.alimero.pl).
Spis treści:
Kuchnia bałkańska
Na świątecznym stole
Dzień Świętego Mikołaja
Bałkańska Wigilia
Święto zakochanych w winie
Tradycyjna Wielkanoc
Przepisy na śniadania, obiady, desery, kolacje
Śniadanie, kolacja
Obiad
Dwa miejsca – dwa smaki
Sałatki i dodatki do dania obiadowego
Ciasta, desery
Dyniowe pyszności
Przetwory
Wina, nalewki, likiery
Odchudzanie po bałkańsku
Szarlotka na medal
Jeśli nie masz wagi
Spis przepisów

Język: pl

Ilość stron: 130

Opublikowana: 7 marzec 2017

Wydawca: Ridero

Format książki

papier ( 9788381044196 )

ebook ( 9788381044196 )